Jdi na obsah Jdi na menu
 

Něco málo o zakladatelích

                                                            ♦Rovena z Havraspáru♦

Byla již v útlém dětství velice chytrou a neobyčejnou dívkou.Studovala v již zaniklé škole RUSINKY a již ve 4. ročníku se stala prefektkou a později i primuskou.Ve svých 23 letech odešla s ostatními zakladateli budovat jejich vysněnou školu a poté z velké části vybudovala i ministerstvo kouzel . Téměř na sklonku svého života se vrátila zpět do bradavické školy čar a kouzel nakonec na její popud se vybudovalo i známé azkabanské vězení.Po její smrti se verze jejího života měnili a proslýchá se i o tom že je vnučkou proslulého kouzelníka Merlina , ale to už nikdo jistě neví.

                                                             ♦ Helga z Mrzimoru ♦

Mrzimor se jmenuje podle své zakladatelky Helgy z Mrzimoru, která bývala jednou z největších čarodějek. Co se týče dědiců, není znám žádný, který by žil v době, kdy se odehrává příběh. V šesté knize je ovšem zmíněna Hepziba Smithová, coby dědička, kterou zabil lord Voldemort, aby se zmocnil šálku, který patřil Helze z Mrzimoru a udělal z něj viteál.

                                                               ♦ Godrik Nebelvír ♦

Profesor Godric Nebelvír byl čaroděj ze středověku a jeden ze čtyř zakladatelů z Hogwarts škola čarodějnictví a čarodějnictví . He was good friends with Salazar Slytherin , but opposed him when the latter thought that they should not accept Muggle-born students at Hogwarts. On byl dobří přátelé s Salazar Zmijozel , ale oponoval jej, pokud tyto myslel, že oni by neměli přijmout Muggle-narozený studentů v Bradavicích. It is unknown when he died. To je neznámo, když zemřel. Gryffindor's birthplace became known as Godric's Hollow , in his honour. Nebelvír rodiště stal se známý jako je Godrikově dole , v jeho cti. Godric Gryffindor's portrait still remains at Hogwarts. Godric Nebelvír portrét stále zůstává v Bradavicích.

                                                            ♦ Salazar Zmijozel ♦

Profesor Salazar Zmijozel byl čistý-krevní průvodce středověkých časů. He was a parselmouth (a wizard with the rare ability to speak with snakes ), and skilled at Legilimency . [1] He was one of the four founders of Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry . Byl parselmouth (Průvodce s vzácnou schopnost mluvit s hady ), a zručný v Legilimency . [1] On byl jedním ze čtyř zakladatelů Hogwarts škola čarodějnictví a čarodějnictví . As he didn't trust muggle-born students, he expressed his opinion not to accept them at Hogwarts. Jak on nevěřil Muggle-narozený studentů, on vyjádřil svůj názor, aby jejich přijetí v Bradavicích. However, when the other founders didn't agree, Slytherin left the school and did not return again, but not before creating the Chamber of Secrets and concealing a basilisk inside. Nicméně, když ostatní zakladatelé nesouhlasila, Zmijozel ze školy odešel a nevrátil se znovu, ale ne před vytvořením Tajemná komnata a ukrývala baziliška uvnitř. It is unknown when he died. To je neznámo, když zemřel. Salazar Slytherin's portrait still remains at Hogwarts. Salazar Zmijozel portrét stále zůstává v Bradavicích.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 42179
Měsíc: 432
Den: 21